INFORMACE O HLINÍKOVÝCH PALUBKÁCH


Níže naleznete články, ve kterých Vám vysvětlíme jaké vlastnosti mají hliníkové palubky, jak se montují a jak probíhá jejich údržba a pod.


[22.05.2017]

Hliníková palubka je jednoduše hliníkový tenkostěnný profil s perem a drážkou, který má pohledově tvar dřevěné palubky – jednoduše řečeno palubka z aluminia, je to tedy „alubka“.

Celkový vzhled zdokonaluje dekorativní povrchová úprava profilu, která dokresluje barvu a kresbu dřevěného dekoru určité konkrétní dřeviny. V nabídce jsou celkem tři typy povrchových úprav – Ral, Prim a Lux. Na výběr je několik typů obkladových palubek, stejně jako je tomu u palubek dřevěných, které se liší svým tvarem a rozměry.


Pro následné informace klikněte na fotografii.

obr. obklad Modřín
[22.05.2017]

Hliníkové palubky dodáváme ve trojím provedení povrchové úpravy:

 

RAL - jednobarevný práškový komaxitový lak - nejlevnější varianta - materiál lze dodat v odstínu ze vzorníku RAL

PRIM - práškový komaxit s dekorem dřeva - střední cena - dle naší nabídky 8 základních dekorů + individuální objednávkové dekory

LUX - povrch potažený UV odolnou dekorativní kašírovací folií - nejdražší provedení - výběr je z 22 nabízených dekorů


Pro následné informace klikněte na fotografii.

obr. základní dekory
[22.05.2017]

Hliníkové palubky - alubky se montují pouze způsobem provětrávané fasády, tedy na podkladní rošt z vhodného materiálu ve kterém je nutné zachovat odvětrávací průduchy po celé ploše obložení.

Vlastní kotvení alubek na podkladní rastr se provádí pomocí skrytých hliníkových příchytek a tím pádem na obložení není vidět žádný spojovací materiál.

Montáž obložení z alubek lze provádět vertikálním i horizontálním způsobem.

 

Pro následné informace klikněte na fotografii.

obr. provětrávaná fasáda
[22.05.2017]

Aludřevo nenatíráš, aludřevo jen užíváš.

Aludřevo všechno zvládne, protože ti nezestárne.

 

Tento reklamní slogan je v propagaci materiálu aludřevo skutečně na místě, jelikož přesně vystihuje nespornou výhodu materiálu aludřevo - nulovou údržbu a to při zachování původního vzhledu.

Obkladový materiál - alubky z aludřeva jsou skutečně 100% bezúdržbové a to po celou dobu.

 

Pro následné informace klikněte na fotografii.

obr. renovace dřevěného obložení
[22.05.2017]

Obklad z aludřeva poskytuje  svým uživatelům nejen stabilní vzhled, ale především skutečně dlouhodobou životnost ve venkovním prostředí.

Je to především díky materiálu ze kterého je vyrobena alubka - tedy z hliníkového profilu. Jak známo hliník je neželezný kov a tím pádem u něj nedochází k žádné destruktivní korozi jako je tomu u kovů s obsahen železa. Neobsahuje žádné plasty jako některé konkurenční materiály a zachovává si tak stabilně vysokou pevnost i v extrémních teplotách, nepodléhá vlivu střídání vlhkého a suchého podnebí a tím pádem nedochází k jeho deformacím jako u dřevěných materiálů.

 

Pro následné informace klikněte na fotografii.

obr. detail profilu palubky FP - 2
|<12>|