Jaká je životnost hliníkových palubek?

Jaká je životnost hliníkových palubek?

Obklad z aludřeva poskytuje  svým uživatelům nejen stabilní vzhled, ale především skutečně dlouhodobou životnost ve venkovním prostředí.

Je to především díky materiálu ze kterého je vyrobena alubka - tedy z hliníkového profilu. Jak známo hliník je neželezný kov a tím pádem u něj nedochází k žádné destruktivní korozi jako je tomu u kovů s obsahen železa. Neobsahuje žádné plasty jako některé konkurenční materiály a zachovává si tak stabilně vysokou pevnost i v extrémních teplotách, nepodléhá vlivu střídání vlhkého a suchého podnebí a tím pádem nedochází k jeho deformacím jako u dřevěných materiálů.

 

Pro následné informace klikněte na fotografii.


Dalším neméně důležitým prvkem alubky je její povrchová úprava, která je stejně jako samotný hliníkový profil dlouhodobě odolná vůči venkovnímu prostředí, ale především proti UV záření, které má patrně největší podíl na znedohnocení všech materiálů na venkovních plochách.

 

Všechny tři typy povrchových úprav - RAL - jednobarevný práškový komaxitový lak, PRIM - práškový komaxit s dekorem dřeva a LUX - povrch potažený kašírovací dekorační folií mají předpokládanou životnost cca 50 let. Po tuto dobu by nemělo dojít k změně vzhledu především vlivem působení UV záření.

Životnost samotných hliníkových profilů je otázkou, jelikož je to velmi odolný materiál. Dá se ovšem předpokladat, že životnost profilů je min. 100 let. I toto je celkem důležité, jelikož se hliníkový profil dá v budoucnu revitalizovat novou povrchovou úpravou dle volby a jeho životnost se tak opět zásadně prodlouží.

 

Z uvedených důvodů můžeme s trochou nadsázky uvést, že se jedná o "nesmrtelné palubky"

 

Více informací o tomto materiálu a technologii povrchových úprav - aludrevo.czZpět na informace...