Jak se hliníkové palubky montují?

Jak se hliníkové palubky montují?

Hliníkové palubky - alubky se montují pouze způsobem provětrávané fasády, tedy na podkladní rošt z vhodného materiálu ve kterém je nutné zachovat odvětrávací průduchy po celé ploše obložení.

Vlastní kotvení alubek na podkladní rastr se provádí pomocí skrytých hliníkových příchytek a tím pádem na obložení není vidět žádný spojovací materiál.

Montáž obložení z alubek lze provádět vertikálním i horizontálním způsobem.

 

Pro následné informace klikněte na fotografii.


Montáž fasádního obkladu z alubek doporučujeme provádět na domy s izolovanými vnějšími stěnami. Je třeba zachovat provětrávací mezeru mezi obkladem a vnější stěnou izolace zdi cca 4-5cm. Podkladní rastr/rošt je potřeba pevně přikotvit do stěny domu a vyrovnat do roviny. Pro materiál podkladního roštu lze použít impregnované dřevěné hranoly, hliníkové hranoly nebo pod. vhodný materiál. Pokud se použijí dřevěné hranoly je potřeba použít ještě pryžové podložky pod příchytky.


Vlastní montáž je velmi jednoduchá a také rychlá díky montáži prostřednictvím příchyrek, které je možné libovolně posouvat na konkrétní místo připevnění. Montáž zvládne i šikovný jednotlivec s patřičným vybavením. K obložení je k dodání také doplňkový montážní materiál a krycí prvky na zakrytí dilatačních mezer nebo k napojení na ostatní plochy.

K dispozici máme také vlastní hliníkovýn závěsný montážní systém - Alukonzol, uzpůsobený pro montáž izolace domu a následného obložení z alubek - viz obrázek níže.

 

Podrobný popis montáže je uveden na - aludrevo.czZpět na informace...
montáž na ploše
montáž na ploše
příchytka
příchytka
kompletní pár konzolí
kompletní pár konzolí
kompletní pár konzolí s izolací
kompletní pár konzolí s izolací